Ako to u nás funguje

 

Rezervácia termínu

Ak už máte svoj termín svadby, na skúšku šiat je vhodné príjsť približne 6 mesiacov pred termínom svadby. Keďže sa každej zákaníčke venujeme individuálne, salón funguje iba na objednávky. Z uvedeného dôvodu je potrebné vopred si zarezervovať svoj termín na skúšku šiat. Termín si môžete rezervovať výlučne prostredníctvom nášho online rezervačného systému. Skúška trvá  45 minút a je spoplatnená sumou 10 Eur s DPH, ktorú zaplatíte priamo v našom rezervačnom systéme. V prípade, že skúšku zrušíte alebo sa na ňu nedostavíte, poplatok je nevratný.

 

Skúška šiat

Na skúšku šiat okrem dobrej nálady nepotrebujete nič špeciálne. Topánky Vám na skúške zapožičiame. Uvítame telové spodné prádlo a iba minimálny make-up. Je vhodné, ak si vopred pozriete našu ponuku na webovej stránke a máte tak aspoň približnú predstavu o tom, čo sa Vám páči. Ak predstavu nemáte, my Vám s radosťou poradíme. Radi Vás uvidíme aj s doprovodom, avšak v počte maximálne nevesta + 2 osoby. V salóne máme k dispozícií šaty vo velkosti 34 až 42. Ostatné veľkosti sú k dispozícií na objednávku presne na mieru. 

 

Platba

Požičanie

Ak si u nás šaty vyberiete, pre ich záväznú rezerváciu je potrebné uhradiť zálohu vo výške 200-300 Eur (v závislosti od konkretných šiat). Zvyšná časť sa dopláca pri preberaní už upravených šiat pred svadbou. Záloha je nevratná. V prípade, ak zrušíte rezerváciu menej ako 30 dní pred svadbou, dopláca sa aj zvyšná suma ceny požičovného. Platiť sa dá u nás len v hotovosti. V prípade ak náhodu priberiete/schudnete, zmeníte termín svadby, zrušíte termín svadby a podobne, zálohu Vám nevrátime. Ak to bude možné, rezerváciu Vám presunieme, alebo Vám ponúkneme možnosť  vybrať si v tejto hodnote akékoľvek iné šaty, dostupné na Váš termín svadby.

Kúpa

Niektoré zo šiat sú dostupné na kúpu hneď, iné pre Vás musíme objednať. Všetky modely (aj tie ktoré v salóne nie sú k dispozícií) sú dostupné na objednávku (na mieru). V prípade objednávky šiat na mieru je potrebné uhradiť vopred zálohu vo výške 50 % zo sumy šiat. Zvyšná časť sa dopláca, keď nám šaty dorazia. Dodacia doba je 4 až 6 mesiacov, v závislosti od konkrétnej značky šiat.Preto, ak máte záujem o kúpu šiat, návštevu salónu zbytočne neodkladajte. Takáto objednávka je však záväzná. Šaty následne nie je možné vrátiť ani vymeniť

 

Úprava šiat

Úpravu šiat robíme vždy tesne pred svadbou. Približne 10 dní pred termínom Vašej svadby Vás budeme telefonicky kontaktovať a dohodneme si termín skúšky šiat. Na túto skúšku je potrebné prísť už aj s topánkami, aby sme vedeli upraviť dĺžku šiat. Na skúške si poznačíme všetky úpravy, ktoré je potrebné na šatách robiť a vyberieme závoj, spodničku, po prípade ak máte záujem aj nejaké doplnky ku šatám. Na druhú finálnu skúšku šiat je potrebné prísť v týždeň svadby. Ak šaty sedia na 100 %, hneď si ich môžete zobrať so sebou. Šaty budú upravené, vyžehlené a zabalené do nepriesvitného obalu. Ak je potrebné ešte niečo upraviť, už je to väčšinou len na počkanie. 

 

Vrátenie

Šaty je potrebné vrátiť v pondelok po svadbe a to do 17.00 hod. Vrátiť ich môže aj poverená osoba. 

V prípade, ak šaty potrebujete mať dlhšie, je potrebné, aby ste nám dali vopred vedieť.  Za každý deň omeškania s vrátením šiat sa dopláca 20 Eur. Šaty sa vracajú v takom stave, v akom sú po svadbe. Pri vrátení šiat kontrolujeme rozsah ich poškodenia, podľa toho sa potom aj stanovuje doplatok za ich opravu. Ak sú šaty poškodené, ale škodu je možné odstrániť, nevesta zaplatí zvlášť cenu materiálu a zvlášť krajčírsku prácu. Za menšie poškodenie šiat účtujeme do 50 Eur. S bežným znečistením šiat rátame a za bežné znečistenie šiat si neúčtujeme žiadny poplatok. Za šaty nadmerne znečistené (hnedé až čierne z exteriéru) účtujeme poplatok vo výške 50 Eur. V prípade ak vznikne na šatách neodstrániteľná škoda (prepálenie, neodstrániteľné znečistenie, roztrhnutie a podobne), v takom prípade nevesta zaplatí pokutu do výšky predajnej ceny šiat, uvedenej v rezervačnej zmluve.

Svadobné šaty v našom salóne dostanete vždy v takom stave, v akom ich vidíte pri prvej skúške šiat. Šaty, ktoré už boli požičané, po skončení sezóny putujú do výpredaja, kde ich ponúkame za zvýhodnené ceny a ponuka sa v salóne kompletne obnoví.