Ako to u nás funguje

 

Rezervácia termínu

Ak už máte svoj termín svadby, na skúšku šiat je vhodné príjsť približne 6 mesiacov pred termínom svadby. Keďže sa každej zákaníčke venujeme individuálne, salón funguje iba na objednávky. Z uvedeného dôvodu je potrebné vopred si zarezervovať svoj termín na skúšku šiat. Termín si môžete rezervovať výlučne prostredníctvom nášho online rezervačného systému. Skúška svadobných šiat trvá  45 minút a je spoplatnená sumou 15 Eur s DPH, ktorú zaplatíte priamo v našom rezervačnom systéme. V prípade, že skúšku zrušíte alebo sa na ňu nedostavíte, poplatok je nevratný. .

 

Skúška šiat

Na skúšku šiat nič nepotrebujete. Uvítame telové spodné prádlo a iba minimálny make-up. Je vhodné, vopred si pozrieť našu ponuku na webovej stránke a mať pripravené názvy alebo fotky šiat, ktoré by ste si radi vyskúšali. Náš profesionálny tím Vám s výberom samozrejme pomôže. Radi Vás uvidíme aj s doprovodom, avšak v počte maximálne nevesta + 2 osoby. V salóne máme k dispozícií šaty vo velkosti 34 až 42. Ostatné veľkosti sú k dispozícií na objednávku. V prípade, že si nie ste istá Vašou veľkosťou a jej dostupnosťou, radi Vám zašleme našu približnú veľkostnú tabuľku. 

Platba

Požičanie

Ak si u nás šaty vyberiete, pre ich záväznú rezerváciu je potrebné uhradiť zálohu vo výške 240 Eur (pri kolekciách White & Lace a Premium) a vo výške 50 % z ceny požičovného (pri kolekcií Haute Couture). Zvyšná časť sa dopláca pri preberaní už upravených šiat pred svadbou. Záloha je nevratná. V prípade, ak zrušíte rezerváciu menej ako 30 dní pred svadbou, dopláca sa aj zvyšná suma ceny požičovného. Platiť sa dá u nás len v hotovosti. V prípade ak náhodu priberiete/schudnete a úprava nebude možná, zmeníte termín svadby, zrušíte termín svadby a podobne, zálohu Vám nevrátime. Ak to bude možné, rezerváciu Vám presunieme, alebo Vám ponúkneme možnosť  vybrať si v tejto hodnote akékoľvek iné šaty, dostupné na Váš termín svadby.

Kúpa

Šaty v salóne sú určené na požičanie. Pokiaľ máte záujem o kúpu šiat, šaty Vám radi objednáme na mieru. Pokiaľ sú k dispozicii skladom, môžete si ich kúpiť aj hneď. O dostupnosti sa informujte priamo v salóne. V prípade objednávky šiat na mieru je potrebné uhradiť vopred zálohu vo výške 50 % zo sumy šiat. Zvyšná časť sa dopláca, keď nám šaty dorazia. Dodacia doba je 4 až 6 mesiacov, v závislosti od konkrétnej značky šiat.Preto, ak máte záujem o kúpu šiat, návštevu salónu zbytočne neodkladajte. Takáto objednávka je záväzná. Šaty následne nie je možné vrátiť ani vymeniť. Objednávku bez skúšania preto odporúčame len nevestám, ktoré presne vedia čo hľadajú a aký strih presne sadne na ich postavu. 

 

Úprava šiat

Ohľadom úpravy šiat kontaktujeme vždy my Vás a to telefonicky najneskôr týždeň pred termínom Vašej svadby Vás budeme telefonicky kontaktovať a dohodneme si termín skúšky šiat. Na túto skúšku je potrebné prísť už aj s topánkami, aby sme vedeli upraviť dĺžku šiat. Na skúške si poznačíme všetky úpravy, ktoré je potrebné na šatách urobiť a vyberieme závoj, spodničku, po prípade ak máte záujem aj nejaké doplnky k šatám. Na druhú skúšku je potrebné prísť v týždeň svadby. Ak je všetko v poriadku, hneď si ich môžete zobrať so sebou. Šaty budú upravené, vyžehlené a zabalené do nepriesvitného obalu. Ak je potrebné ešte niečo upraviť, už je to väčšinou len na počkanie. 

 

Vrátenie

Šaty spolu s požičanými doplnkami je potrebné vrátiť v pondelok po svadbe a to do 17.00 hod. Vrátiť ich môže aj poverená osoba. 

V prípade, ak šaty potrebujete mať dlhšie, je potrebné, aby ste nám to dali vopred vedieť. Za každý deň omeškania s vrátením šiat nad rámec dohody, sa dopláca pokuta vo výške 50 Eur. Šaty sa vracajú v takom stave, v akom sú po svadbe. Pri vrátení šiat kontrolujeme rozsah ich poškodenia, podľa toho sa potom aj stanovuje doplatok za ich opravu. Ak sú šaty poškodené, ale škodu je možné odstrániť, nevesta zaplatí zvlášť cenu materiálu a zvlášť krajčírsku prácu. S bežným znečistením šiat rátame. Za šaty nadmerne znečistené (hnedé až čierne z exteriéru) účtujeme poplatok od 50 Eur do 100 Eur. V prípade ak vznikne na šatách neodstrániteľná škoda (prepálenie, neodstrániteľné znečistenie, roztrhnutie a podobne), v takom prípade nevesta zaplatí pokutu do výšky predajnej ceny šiat, uvedenej v rezervačnej zmluve.

Svadobné šaty v našom salóne dostanete vždy v takom stave, v akom ich vidíte pri prvej skúške šiat. Šaty, ktoré už boli požičané, po skončení sezóny putujú do výpredaja, kde ich ponúkame za zvýhodnené ceny a ponuka sa v salóne kompletne obnoví.